AKP’li Turan’dan skandal sözler, “Artistlik yaptılar”

HaberTürk yayınında ‘çoklu baro’ düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Meclis’teki toplantılara alınmayan baro başkanları için “Biz orada baro başkanlarının duruşunu, kötü görüntülerin olmamasını istediğimizden dolayı Metin Feyzioğlu ile konuştum. ‘Metin Bey aradı. ‘Seçin 3 kişiyi gelin buraya’ dedi. Artistlik yaptılar. ‘Gelmiyoruz’ dediler” ifadesini kullandı.

Baro başkanlarının komisyona neden gelmediğini Turan “Birincisi bu takdir tamamen komisyon başkanının elindedir. Daha önceden görüşmüştür, gerek duymamış olabilir. Üçüncüsü zaten basın yoluyla bunu açıklamıştır, ihtiyaç duymamış olabilir” sözleriyle açıkladı. 

Turan, “Madem baro başkanları buraya gelmişler. Ne yapacağız’ dediler. Ben bizzat aradım İstanbul Barosu Başkanını. Resmi davet olmadı çünkü yetki sadece komisyon başkanında” ifadesini kullandı. 

Baro başkanlarının Meclis’e gelmesini ‘yanlış olarak değerlendiren Turan, “İstanbul Barosu toplantı yapıyor diye düşünün. Ben geldim ezbere ‘Mehmet Bey gireceğim’ diyorum. Giremezsin kardeşim. Bunun bir usulü var” dedi. 

Kaynak: T24.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir