Ayvacık Belediyesi’nden personele rekor zam!

Ayvacık Belediyesi’nde çalışan memurları, Çanakkale’de hızla örgütlenen ve Ayvacık Belediyesi’nde yetkili sendika olan tüm yerel-sen ile Belediye Başkanı Mesut Bayram arasında imzalandı.

Buna göre Ayvacık Belediyesi’nde görevli memurlara en yüksek devlet memuru maaşının ek ödemeler dahil % 60’ı oranında zam yapıldı. İmzaların atılmasından sonra açıklama yapan Başkan Mesut Bayram şunları söyledi:

“Belediyemizin bütçesi doğrultusunda, enflasyon ve pahalılık altında ezilen memurlarımızın hayat standardını bir nebze olsun rahatlattığımızı düşünüyorum. Ayrıca sendikal hakların ve toplu iş sözleşme sürecinin de bizim göreve gelmemizle birlikte başladığını tüm kamuoyunun bilmesini isterim. Her zaman emek ve alın terinden tarafız. İmzaladığımız sözleşme hem çalışan arkadaşlara hem de yetkili sendika olan TÜM YEREL-SEN’e hayırlı olsun.”

Ayrıca TÜM YEREL-SEN Balıkesir Şube Örgütlenme Sekreteri Hasan KART da yaptığı açıklamada, ” Ayvacık Belediye Başkanımız Sayın Mesut Bayram’a göreve seçildiği günden beri emek ve emekçiden yana taraf olduğu için sendikam ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir