KORONAVİRÜS: Toplam Vaka , Toplam Vefat , Toplam İyileşen , Ağır Hasta Sayısı saglik.gov.tr -

Çanakkale’de AKP seçimlerinde Akçay’ın adaylığı kabul edilmedi!

AK Parti Merkez İlçe kongresine saatler kala Yıldıray Ölçek’in tek aday olarak girecekken bir sürpriz yaşanmış; İl genel Meclis üyesi Şener Akçay adaylığını açıklamıştı. Kongrede ise Şener Akçay’ın sunduğu liste ortalığı karıştırdı!

K Parti merkez ilçe Başkanlığı için Yıldıray Ölçek’in karşısına rakip olarak çıkan İl genel Meclis üyesi Şener Akçay’ın listesi tartışma çıkardı. Saat 12.00’da başlayan kongrenin divan başkanlığını Isparta milletvekili Mehmet uğur Gökgöz yapıyor. Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Yıldıray Ölçek’e son dakika rakip olarak çıkan ve partililerce de büyük destek alan Şener Akçay listesini divan başkanlığına sundu.

LİSTE KABUL EDİLMEYİNCE ADAY OLAMADI!

Ancak Isparta Milletvekili ve kongrenin divan başkanlığını yapan Mehmet Uğur Gökgöz, Akçay’ın listesini geri çevirdi. Akçay’ın listesinin geri çevrilmesinde ise gerekçe; listede kamu görevinde bulunan isimlerin olması olarak gösterildi. Listesi kabul edilmeyen Şener Akçay’ın da aday olma imkanı bu sebeple kalmadı. Kongrede Yıldıray Ölçek yine tek aday oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir