KORONAVİRÜS: Toplam Vaka , Toplam Vefat , Toplam İyileşen , Ağır Hasta Sayısı saglik.gov.tr -

Gelecek Partisi, AKP Çanakkale İl Başkanı Makas için savcıları göreve çağırdı!

“Düzenli olarak Çanakkale’ye yeni taşınmış olanların listesini önüme alıyorum. Telefonla arıyorum.” diyen ve kendisine numaralara nasıl ulaşıyor sorusu sorulan AKP Çanakkale İl Başkanı Naim Makas için Gelecek Partisi savcılara çağrıda bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Hüseyin Yıldırım, şunları söyledi:

Geçtiğimiz Günlerde AKP İl Başkanı Naim Makas’ın Çanakkale ‘ye Yerleşen Vatandaşların Listesini Önüme Alıyorum Onları Telefonla Arayarak Bir Ihtiyaclari Olup Olmadıklarını Soruyorum Şeklinde Basına Yansıyan Demeci Olmuştur.

Bu Açıklamalar Maalesef Iktidarin Gücünü Kendi Menfaatleri Için Kullandığının En Güzel Ispatıdır.Bu Gibi Verileri Kullanarak Siyasete Devşirmek Akıl Tutulmasıdır. Şimdi Soruyoruz;

AKP İl Başkanı Kendisini İlin Valisi mi Zannetmektedir?

AKP İl Başkanı Şehrimize Göçen Bu Vatandaşların Gizli Kalması Gereken Bilgilerini Hangi Kurumdan,Nasıl ve Ne Amaçla Almıştır?

Kanunlarda Suç Olarak Belirtilmiş Bu Eylemi Açıkça, Bir Marifetmiş Gibi Deklare Etme Rahatlığını Nereden Bulmaktadır?

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kim Ihlal Ettiyse Sorumlular Hakkında Işlem Yapılması Için Cumhuriyet Başsavcılığını Göreve Çağırıyoruz.

KİŞİSEL BİLGİLERİ NASIL BULUYOR?

AKP Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın geçtiğimiz hafta bir medya kuruluşunda yayınlanan demecinde şu ifadeler yer almıştı:

Düzenli olarak Çanakkale’ye yeni taşınmış olanların listesini önüme alıyorum. Telefonla arıyorum, “ben AK Parti İl Başkanı Naim Makas, şehrimize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Buraya yeni taşındınız bir eksiğiniz, bir ihtiyacınız ya da sizin için yapabileceğimiz bir şey var mı?” diye soruyorum. Bunu her zaman yapacağım, hatta genel merkezle de paylaştım başka iller de aynı şekilde yapsınlar. Düşün abi yeni bir şehre taşınmışsın, birisi arıyor ve sizin için yapabileceğimiz bir şey var mı diye soruyor. Bu unutulmaz. Belki bize oy verir belki vermez ama açılan bu telefonun çok kıymetli olduğunu düşünüyorum…. Bizimle ilgili aklında, gönlünde bir pozitif duygu oluşur. Siyasetin özü insana dokunmaktır, bunu yapmaya çalışıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir